מחקר הריון שלאחר המועד בוטל לאחר שש שישה תינוקות נפטרו

מחקר הריון שלאחר המועד בוטל לאחר שש שישה תינוקות נפטרו

חוקרים שוודים טוענים כי המשך ניסוי הגיוס היה בלתי מוסרי

תינוק בן יומו עם אמו רגעים אחרי הלידה.
 תינוק בן יומו עם אמו רגעים אחרי הלידה. צילום: ליונל ווטון / עלמי

שבדיה ביטלה מחקר מקיף בקרב נשים שהריונן נמשך מעבר לארבעים שבועות לאחר שש שישה תינוקות נפטרו.

המחקר הופסק לפני כשנה לאחר חמש לידות מת ומוות מוקדם אחד אצל תינוקות של נשים שהורשו להמשיך בהריונות שלהן לשבוע 43.

החוקרים סיכמו כי “האמונה שלנו היא שלא היה נכון מבחינה אתית להמשיך”.

אין הסכמה בינלאומית לגבי אופן הטיפול בהריונות בריאים שנמשכים יותר מ- 40 שבועות, אם כי מקובל בדרך כלל כי קיים סיכון מוגבר לתופעות לוואי אצל האם והתינוק מעבר ל 41 שבועות.

אך מכיוון שהסיכונים הם קטנים, מחקרי הריונות בגיל מאוחר דורשים מספר גדול של נשים על מנת להשיג משמעות סטטיסטית. בראשות בית החולים האוניברסיטאי Sahlgrenska בגטבורג, מחקר השבדיה השוודי לאחר השהייה ( Swepis ) התכוון לסקר 10,000 נשים ב 14 בתי חולים.

נשים בשבוע ה- 40 להיריון שלהן הוזמנו להצטרף למחקר וחולקו באופן אקראי לשתי קבוצות, כאשר הלידה הושרה בתחילת שבוע 42 או שבוע 43, אלא אם כן היא התרחשה באופן ספונטני.

כאשר הופסק בפתאומיות באוקטובר 2018, המחקר כלל רק רבע ממספר היעד של האמהות המצופות. אולם ששת מקרי המוות כבר נשפטו כמעידים על סיכון מוגבר משמעותית לנשים שנגרמו בתחילת שבוע 43. אף תינוקות לא מתו בקבוצה שהריונותיהם הסתיימו שבוע קודם לכן.

אף על פי שהדאגה לגבי הממצאים דווחה לראשונה על ידי הטלוויזיה השוודית בקיץ, החוקרים סירבו לפרסם את התוצאות או לדבר עם התקשורת עד לפרסום עבודותיהם בכתב עת רפואי. אבל הפרטים הכלולים עבודת דוקטורט על ידי אחד החוקרים, לאחרונה נעשה זמין באתר האינטרנט של אוניברסיטת גטבורג.

ההשלכות המיידיות של המחקר “עשויות להיות שינוי בהנחיות הקליניות להמליץ ​​על השראה ללידה לא יאוחר משבועות הריון 41 + 0”, מסכם מחברו.

בית החולים סהלגרנסקה הודיע ​​ביום חמישי כי ישנה את מדיניות ניהול ההיריון על סמך תוצאות ניסוי סוויפיס.

“חיכינו לניתוח המדעי שמראה שהוא באמת נכון שיש סיכון גדול יותר להמתין שבועיים מעבר לכהונה”, אמר לטלוויזיה השבדית ראש פעולות הלידה בבית החולים .

“כעת אנו מתכננים, ברגע שאפשר, להציע אינדוקציה בשבוע 41 לכל הנשים שעוברות קדנציה.”

אחד מבתי החולים המעורבים במחקר כבר שינה את מדיניותו לאחר שני מקרי מוות בתינוקות שם. בתי חולים שוודים אחרים אומרים שהם ילכו בעקבותיהם.

ארגון הצדקה הלאומי של שוודיה תומך בהורים שאיבדו תינוק קרא לשינוי מיידי במדיניות בתי החולים ברחבי הארץ.

“מכיוון שהפסיקו את המחקר מסיבות אתיות, זה מאוד לא מוסרי שלא לפרסם את התוצאות הללו”, אמרה מלין אספ, יו”ר חברת Spädbarnsfonden, קרן המוות השבדית לתינוקות. “יש פוטנציאל להציל את חיי התינוקות.”

שרה קניון, פרופסור לטיפול בהריון מבוסס ראיות באוניברסיטת בירמינגהם, אמרה כי מותם של שישה תינוקות בקבוצת ההריון המאוחרת מהווה הבדל קליני וסטטיסטי חשוב בין שתי קבוצות הנשים. תוצאות המחקר “חשובות לתרגול”, אמרה.

בבריטניה, ה- NHS מציעה לעודד את כל הנשים שלא יצאו לעבודה כבר 42 שבועות. עד אחת מכל חמש נשים יולדות לאחר 41 שבועות בהיעדר התערבות רפואית.

פרופסור רוברט מ ‘סילבר, מחבר משותף למחקר אמריקני בשנה שעברה, שהציע כי ראוי להציע לנשים את האפשרות להיווצר בתחילת שבוע 40, אמר ל”גרדיאן “כי נראה כי המחקר השבדי” עומד בקנה אחד “עם הזמין. מחקר.

“אם אתה ממשיך בהריון בריא אחרי שבוע 40 אתה עדיין סיכון נמוך לסיבוכים,” אמר. “אבל ככל שילדים מועברים יותר, פחות ילודים. אינדוקציה מוקדמת גם מפחיתה את הסיכון לניתוח קיסרי. “

ג’אן ג’אפ ארוויץ ‘, פרופסור למיילדות באוניברסיטת חרונינגן, בהולנד, אמר כי מחקר הסוופיס עשוי להיות הניסיון האחרון לקבוע את ההשפעות המדויקות של הריון בסוף המאה המאוחרת: “סביר להניח שלעולם לא נדע את הסיכונים המדויקים, מכיוון שאף אחד לא יעשה שוב מחקר עם כל כך הרבה נשים. “

ככל שמשבר האקלים מסלים …

… הגרדיאן לא ישאר בשקט. זו התחייבותנו: אנו נמשיך להעניק חימום עולמי, הכחדת חיות בר וזיהום את תשומת הלב והבולטות שהם דורשים. הגרדיאן מכיר בחירום האקלים כנושא המכונן בתקופתנו.

קראת 37 מאמרים בגרדיאן בחודש האחרון – מתאפשרת על ידי בחירתנו לשמור על עיתונות גרדיאן פתוחה לכולם. אין לנו גובה שכר מכיוון שאנחנו מאמינים שלכולם מגיעה גישה למידע עובדתי, ללא קשר למקום מגוריו או מה הם יכולים להרשות לעצמם.

עצמאותנו פירושה שאנו חופשיים לחקור ולאתגר חוסר מעש על ידי בעלי הכוח. אנו נודיע לקוראינו על איומים על הסביבה על סמך עובדות מדעיות, שלא מונעות על ידי אינטרסים מסחריים או פוליטיים. עשינו מספר שינויים חשובים במדריך הסגנון שלנו כדי להבטיח שהשפה בה אנו משתמשים משקפת במדויק את האסון הסביבתי.

הגרדיאן סבור כי הבעיות העומדות בפנינו במשבר האקלים הן מערכתיות וכי יש צורך בשינוי חברתי מהותי. אנו נמשיך לדווח על מאמציהם של אנשים וקהילות ברחבי העולם הנוטלים ללא מורא עמדה לדורות הבאים ולשמור על חיי אדם על פני האדמה. אנו רוצים שהסיפורים שלהם יעודדו תקווה. אנו נדווח גם על ההתקדמות שלנו כארגון, שכן אנו ננקוט בצעדים חשובים כדי להתמודד עם השפעתנו על הסביבה.

אנו מקווים שתשקול לתמוך בדיווח הגלוי והעצמאי של גרדיאן היום. כל תרומה של קוראינו, גדולה ככל שתהיה קטנה, כל כך חשובה. תמכו בנו החל מ- $ 1 – וזה לוקח רק דקה. תודה

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *