ניקוי ארגז המלטה אינו חוויה נעימה, עם זאת, זו אחת שצריך לעשות. כמה שיותר גרוע, ניקיון אחרי החתול שלך לא רק חשוב לניקיון הבית שלך, אלא גם לבריאות החתול שלך. כדאי לבחון מדי פעם את שרפרף החתול שלכם בכדי לפקח טוב יותר על בריאותם.

 

 

כשמסתכלים מקרוב על שרפרף החתול שלכם, ישנם כמה היבטים שונים שיש לשים לב אליהם כמו צבע, עקביות, תכולה וריח של הפסולת. כל היבט יכול לספר לכם דברים שונים על החתול שלכם.

עבור חתולים, צואה רגילה צריכה להיות בגוון עמוק של חום. אם הוא נראה כמו כל צבע אחר, זה יכול להיות סימן לבעיה בריאותית, ועליך לבצע צ’ק-אין אצל הווטרינר שלך בהקדם האפשרי. כמה צבעים חריגים שתיתקל בהם הם צואה צהובה, אדומה או שחורה.

 

אם הקקי של החתול שלך צהוב יותר מחום, זה יכול להיות סימן למחלת כבד או כיס המרה. אדום ושחור בצואה יכול להצביע על שני דימומים במערכת העיכול. פירושו של צבע שחור ככל הנראה מתעכל בדם, שיכול להיגרם כתוצאה מכיב בקיבה או חפץ חד. לעומת זאת, צואה אדומה פירושה בדרך כלל שיש נזק בדרכי העיכול או במעי הגס. זה יכול להוביל גם למחלות מעי דלקתיות או הפרעות בקרישת הדם.

עקביות

שרפרף חתולים בריא צריך להיות יציב, אך לא קשה מדי. זה צריך להישאר גם בצורת נקניק. להורים לחתולים המטפלים גם בכלבים, עליהם לגלות שרפרף החתולים בדרך כלל מוצק יותר מאשר קקי כלבים. הסיבה לכך היא שאבות אבותיהם של כלבים הם באקלים ממוזג, אך אבותיהם של חתולים חיו במדבריות. לכן לחתולים יש נקודתיים המותאמים להסרת לחות מהצואה שלהם.

אם הקקי של החתול שלך נראה להם קשה לעבור או שהוא נראה כמו חלוקי נחל קשים, אז זה נושא. פירוש הדבר סביר להניח כי החתול שלך מיובש או שאינו אוכל מספיק סיבים. מצד שני, שרפרף שהוא הרבה יותר רך או בלי צורה מוגדרת הוא גם נושא.

 

אם אתה מבחין בחתול שלך שלשול, הדבר יכול להיגרם על ידי מספר דברים. אחד הנושאים השכיחים ביותר עבור חתולים הוא מחלות מעי דלקתיות, הקשורות לחוסר איזון במיקרוביומה במערכת העיכול של החתול. שלשול יכול להופיע גם ממחלת כליות, מחלות כבד, דלקת מיקרוביאלית, כדורי שיער או שינוי פתאומי בתזונה. אם התסמינים שלהם לא נעלמים בין 24 ל 48 שעות, פנה לווטרינר שלך.

תוכן

אם אתה רואה חתיכות מזון מופיעות בצואה של החתול שלך, אין צורך לדאוג, עם זאת, שימו לב שיכולים להיות פריטים אחרים שאינם רגילים. חתולים צורכים דברים שהם לא צריכים, ואם זה המקרה, הפריטים האלה עלולים להסתיים בקקי שלהם.

 

הפריט הנפוץ ביותר שתמצא בקקי החתול שלך הוא שיער. חתולים אוהבים לטפח את עצמם, לכן אין שום דבר פסול עם מעט שיער, עם זאת, אם אי פעם תבחינו בגזרות שיער גדולות יותר, זה יכול להוות דאגה. נתחי שיער גדולים יותר יכולים להיות סימן לכך שהחתול שלך מטפח יתר על המידה, ואולי זה לא יישמע רע מדי, אבל טיפוח יתר יכול להיות כתוצאה מלחץ, עור מגרד או מחלות אחרות שיכולות לגרום לשפיכת יתר.

חלק מהחתולים עלולים בסופו של דבר לצרוך חלקים מהצעצועים שלהם, כמו מיתר. קטעים אלה עשויים להופיע בצואה שלהם מעת לעת, אך זה לא אמור להיות דבר קבוע. אם תבחין בפריט שאינו משהו שהם אמורים ללעוס עליו, כמו חוט דנטלי, תרצה למצוא דרך להרחיק את פריטיהם מהישג ידם.

פריט נוסף שתבחין בצואה של החתול שלך הוא כתמים לבנים. חפצים אלה אינם דבר שהחתול שלך צרך, אלא הם טפילים. טפילים אלה יכולים להיות כתוצאה מזיהום בתולעי סרט, כך שאם אתה רואה אותם בצואה של החתול שלך, עליך ליצור קשר מייד עם הווטרינר שלך.

 

 

ריח

כמובן, קקי חתולים כנראה לא משהו שאתה נהנה מריח, עם זאת, הווריאנטים בריח יכולים למעשה לעזור לך לאתר מחלות או מצבים מסוימים. לפעמים קקי מסריח יכול להיות פשוט כתוצאה משינוי פתאומי בתזונה, אז קחו זאת גם בחשבון.

לעתים קרובות, זיהומים חיידקים, כמו טפילים וחיידקים, הם הגורם לארגז מלטה מסריח. אם אתה מבחין בצואה שלהם מתחיל להריח רע מהרגיל, שימי לב להתנהגותם. אם החתול שלך מתנהג מוזר, לא אוכל הרבה או מקיא, זה יכול להיות קשור למשהו יותר רציני.

קקי חתולים אולי לא הדבר הכי נעים לצפייה בו, אך על ידי בדיקה בקביעות, תוכלו לגלות בעיה רפואית לפני שיהיה מאוחר מדי. חתולים לא תמיד אוהבים ליידע אותנו כשמשהו לא בסדר, ולכן הורי חתולים נדרשים לעתים קרובות לצאת מגדרם כדי להבין את הדברים האלה. אם אי פעם אתם מודאגים מרווחתו של החתול שלכם או מתכונות הצואה שלהם, תוכלו תמיד ליצור קשר עם הווטרינר שלכם.

 

iHeartCats הצטרף לשיתוף פעולה עם NomNomNow , חברת משלוחי המזון לחיות מחמד טריים. הם מספקים מבחר נהדר של מתכונים שישאירו את החתול שלך גם שמח וגם בריא, ואתה יכול להיות סמוך ובטוח שכל מתכון נוצר מתוך מחשבה על בריאות החתול שלך. הרבה מבריאות החתול שלך נכנסת למה שאתה מאכיל אותם, לכן בחר תמיד מה הכי טוב לחברך הפרוותי. אתה יכול לקבל 50% הנחה על ההזמנה הראשונה שלך בארוחות NomNomNow לחתול שלך היום! ראו את ההבדל שהאוכל הטרי יכול לגרום לאהובכם הפרוותי (ולקקיף שלהם)!