טיפים להכנת הבית לחיית מחמד חדשה

טיפים להכנת הבית לחיית מחמד חדשה

 

טיפים להכנת הבית לחיית מחמד חדשה

הבאת חיית מחמד חדשה היא הרפתקה מרגשת, ואתה בטח מחכה בדאגה ליום בו חיית המחמד שלך תוכל להצטרף למשפחתך. אמנם כיף לרכוש רצועות ומנות אוכל לחתול או לכלב או לבחור כלוב ואת הציוד הדרוש לכם לטיפול בארנבון החדש שלכם , אך עליכם להתמקד בהכנת הבית גם לחיית המחמד החדשה שלכם. 

יש להכניס חיות מחמד לבית עם מעט הכנות יחסית – למשל, הבאת אוגר בכלוב דורשת רק פינוי משטח שולחן או שידה. אבל אם אתה מקבל חיית מחמד גדולה ופעילה יותר כמו חתול או כלב, תצטרך לעשות קצת יותר עבודה על הבית שלך, במיוחד אם מעולם לא הייתה לך חיית מחמד בבית לפני כן. 

הכנת פנים הבית

כשאתה מביא הביתה חתול, כלב, ארנב, ציפור או סוגים אחרים של חיית מחמד, תצטרך להתמקד בהבטחת פנים הבית שלך עבורם. הכנת ביתכם לחיית מחמד עשויה לקחת זמן, לכן התחילו בתהליך זה כמה שיותר מוקדם. 

חשבו היכן בבית שלכם יחיה חיית המחמד שלכם, וסדרו מחדש את כל הרהיטים הדרושים כדי לפנות מקום לחיית המחמד שלכם ולארגז או כלוב אם אתם משתמשים באחד מהם. כשאתה שוקל היכן חיית המחמד שלך תבזבז את זמנו, חשוב גם על כל החדרים או האזורים בבית שיהיו מחוץ לתחום. אולי תרצו להיכנס לתרגול של שמירה על דלתות לחדרים מסוימים סגורים, כך שזה הרגל עד שמגיע חיית המחמד שלכם. עכשיו זה הזמן להשקיע בכל שערי תינוקות שבהם תרצה להשתמש בכדי לחסום את הפתחים, המדרגות ואזורים אחרים מחוץ לתחום. 

אם אתה מביא הביתה חיית מחמד משוטטת בחינם כמו חתול או כלב, תצטרך להגן על חיית המחמד שלך בבית. גורים וחתלתולים מוכשרים במיוחד להסתבך ולגשת לדברים שהם לא צריכים, כמו נעליים (שיכולות להיות צעצועי לעיסה מפתים) וכבלי חשמל שהם יכולים לנשנש או להתעטף בהם. אם אתה מביא הביתה גור , התבוננו בבית מגובה העיניים של חיית המחמד וחפשו אזורים שעלולים להיות מסוכנים. יתכן שתצטרך להעביר כימיקלים לניקוי לאזור מאובטח, לגדר או לגרד אזורים כמו תנור העץ שלך או הכבשן שלך, ולקשור או להסתיר כבלי חשמל. 

אישה בכירה עם הכלב שלה בתוך ביתה.זה גם הזמן המושלם לבצע ניקוי ביתי יסודי. הדגיש לילדים את חשיבות שמירת הצעצועים מחוץ להישג ידם של חיית המחמד שלך, והשתמש בהזדמנות זו כדי לוודא שהכל מונח. שימו לב לפיתויים כמו אוכל, וודאו כי הארונות מאובטחים כך שחיית המחמד שלכם לא תוכל להיכנס אליהם. יתכן שתרצה לקנות מיכל מוגן לחיות מחמד כדי לשמור על מזון חיית המחמד שלך כך שהכלב או החתול שלך לא יתמקדו יותר מדי. 

תלוי בסוג חיית המחמד שאתה מקבל, אתה עלול בסופו של דבר לרחוץ אותם באמבט שלך. קח כמה צעדים כדי למנוע ניקוז סתום , כמו למשל באמצעות פילטר שיער איכותי כדי לשמור על ניהול חיית המחמד שלך. אתה יכול גם לצחצח את חיית המחמד שלך ביסודיות לפני שרחצת אותם בכדי למזער את כמות השיער שיוצא במהלך האמבטיה. לחלופין, שקלו לרחוץ את חיית המחמד שלכם בחצר עם צינור במזג אוויר חם כדי להרחיק את הבלגן מחוץ לביתכם. 

מכין את החצר שלך

אם אתה מביא הביתה כלב שיבלה בחצר שלך, תצטרך להפוך את החצר לבטוחה . התחל בכך לכסח את הדשא בקצר, מכיוון שקרציות ישתמשו בעשב גבוה כדי להעביר לכלבך. הסר ערמות מברשת מתות, שיכולות למשוך נחשים וקרציות. אם השתמשת בחומרי הדברה או דשן על הדשא שלך, הפסיק להשתמש במוצרים אלה מכיוון שהם יכולים להיות רעילים לבעלי חיים. ואם יש לך צמחים או שיחים בגינתך, גדר את הגינה כך שכלבך לא יוכל לגשת אליו או לוודא שכל הצמחים אינם רעילים לחיות מחמד. 

יתכן שתרצה להפוך את הגידור בחצר שלך לעדיפות. אם אתה מתכנן לאמץ כלב , עיין בדרישות הגידור שלו לפני שאתה רוכש או מתקין גידור בחצר שלך. לחילוצים מסוימים יש דרישות מאוד ספציפיות לגבי סוג גידור, שיטת התקנת גידור ואפילו. בדיקה כפולה שאתה פועל לפי ההנחיות שלהם כעת יכולה לעזור לך לקבל אישור לאמץ את אחד הכלבים שלהם. וודא שאתה מתקין גידור בטוח לחיות מחמד סביב בריכות שחייה. 

כמו כן, שקלו כיצד תמנעו את חיית המחמד שלכם מהאשפה. הזרמת זבל עלולה לגרום לבעיות עיכול קשות לכלבים, וכלבים רבים נמשכים לאשפה מסריחה. אם יש לכם פחי אשפה באזור שהכלב שלכם יוכל לגשת אליו, וודאו שהם מאובטחים היטב עם מכסים הדוקים. אפילו יותר טוב, שימו את הפחים בסככה או באזור אחר שכלבכם לא יכול להגיע אליו. 

תכנון היכרות משפחתית

אם אתה מביא לביתך כלב חדש לתינוק , או אם אתה מצפה להביא תינוק לעולם בקרוב, תצטרך לעשות מעט הכנות ביתיות נוספות. בנוסף להגנה על כלבים מהבית, תצטרך גם הוכחת תינוק. מכיוון שתצטרכו ליצור אזורים המיועדים לתינוק בלבד בהם הכלב אסור, כנראה שתצטרכו לקנות שערי תינוקות נוספים. 

ייעד את החדר של הילד לאזור שבו הכלב שלך אסור. זה אידיאלי אם אתה יכול להקים שערים כדי להרחיק את הכלב שלך מהאזור לפני שהתינוק יגיע, מכיוון שזה ייתן לכלב שלך זמן להתרגל לחוקים אלה לפני שתצטרך לנסוע לחדר ומחוצה לו עם התינוק תוך כדי ניסיון להרחיק את הכלב. 

כשאתה מציג את הכלב לתינוק, זה צריך להיות תהליך מבוקר והדרגתי. אתה יכול לעזור להקל על המעבר הזה על ידי מתן לכלב שלך שפע אזורים משלו בבתים שלך, כמו ארגז שהוא יכול לסגת אליו בכל עת ומיטת כלבים זה הכל שלו. הימצאותם של הדברים האלה לפני שהכלב שלכם יחזור הביתה יכולה להקל על המעבר, במיוחד אם כבר יש לכם תינוק. 

התאמה לצרכים המיוחדים של חיית מחמד

תלוי בסוג חיית המחמד שאתה מקבל, יתכן שתצטרך להכין מקומות אירוח נוספים בכדי לשמור על חיית המחמד שלך. לדוגמא, מכיוון שארנבים רואים במיתרי חשמל צעצועי לעיסה נהדרים, ייתכן שתרצה להשקיע בעט גור כדי שהארנב שלך יוכל לבלות קצת זמן בשיטוט בחדר בלי לגשת לפריטים או אזורים מסוכנים מחוץ לגבול. 

תוספות המפרקים הטובות ביותר לכלבים משותפיםהטיפול בחיית מחמד בכירה עשוי לקחת כמה שינויים בבית גם כן. חיית מחמד בכירה שאין לה חזון נהדר תועיל אם לא תארגן מחדש את הרהיטים שלך לעתים קרובות. חיית מחמד שמתקשה לגדול עשויה להעריך אותך בהנחת שטיחים על רצפות עץ קשה או אריחים, מה שיכול לעזור להם להשיג משיכה נוספת. 

אם חיית המחמד הבוגרת שלך מתקשה בניווט במדרגות, ייתכן שתרצה לעשות קצת סידור מחדש ולהשאיר את מיטתן בקומה הראשונה, כך שחיית המחמד שלך לא תתפתה לטפס במדרגות שוב ושוב. אם אתם מודאגים מיציבות חיית המחמד שלכם במדרגות, התקנת שער לתינוק בכדי להרחיק את חיית המחמד ממדרגות יכולה למנוע נפילות אפשריות. 

תקצוב עבור חיית המחמד החדשה שלך

לאחר הערכת הבית שלך וקביעה אילו שינויים תצטרך לבצע, סכום הכסף שתצטרך לבזבז על חיית המחמד שלך יכול להיות פותח עיניים. זו אחת הסיבות לכך שחשוב להיות מציאותיים לגבי עלויות הבעלות על חיית מחמד ולתקצוב בכדי להחזיר את התוספת החדשה הזו למשפחתך. 

תקצוב עבור חיית מחמד יכול לעזור לכם להתכונן לעלויות שתצטברו. כדי ליצור תקציב, התחל בזיהוי ההוצאות שעומדות בפניך מדי חודש, כעלות המזון, הצעצועים וציוד אחר של חיית המחמד שלך. בשלב הבא, חשב על הוצאות מזדמנות כמו טיפול בווטרינר. תתמודד גם עם כמה הוצאות חד פעמיות כשאתה מקבל חיית מחמד לראשונה, כמו ארגזים, גידור לחצר שלך, ושינויים בביתך. 

ברגע שאתה יודע את סך ההוצאות, אתה יכול לתכנן כמה כסף תצטרך כשאתה מביא את חיית המחמד שלך הביתה וכאשר אתה מטפל בחיית המחמד שלך על בסיס חודשי. וודא שאתה יכול להכיל את ההוצאות הללו בתקציב החודשי שלך. 

זה גם רעיון נהדר לפתוח חשבון חיסכון רק עבור חיית המחמד שלך. זה כסף שאפשר לסמוך עליו בשעת חירום, כמו אם חיית המחמד שלך חולה ונזקקת לטיפול וטרינרי חירום. על ידי תרומה של מעט כסף לחשבון בכל חודש, אתה יכול לבנות חיסכון משמעותי די מהר. 


סיכום

הבאת חיית מחמד הביתה יכולה לדרוש לא מעט שינויים בבית, וחלק מהשינויים הללו יכולים לעלות לא מעט כסף. עם זאת, ככל שתשקיע יותר מאמץ ליצור בית בטוח לחיית המחמד שלך, כך תוכל להירגע וליהנות קצת זמן איכות איתם ברגע שהם כאן. הכנת הבית שלך לחיית מחמד חדשה בהחלט דורשת זמן מה, אבל זו השקעה שבהחלט שווה את זה כשתוכל לשמור על חיית המחמד שלך בטוחה ומאושרת.

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *